Trump’ın Beyaz Saray Covid-19 ekibi üyesi Dr. Fauci için “Tam bir felaket. Onu dinleseydim şu anda 500 bin kişi virüsten ölmüş olurdu” dediği öne sürüldü.

Anadolu Ajansı

"Fauci'yi dinleseydim 500 bin kişi virüsten ölmüş olurdu"

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Beyaz Saray yeni tip corona virüs (Covid-19) ile mücadele ekibinde yer alan ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci’yi “tam bir felaket” olarak nitelediği iddia edildi.

Haberlere göre, Trump, görüşmede “İnsanlar Fauci’yi ve diğer ahmakları dinlemekten yoruldu.” ifadesini kullandı.

Donald Trump’ın ayrıca Covid-19 konusunda yönetiminin aldığı önlemlerin yerinde olduğunu ifade ederek, “Fauci, tam bir felaket. Onu dinleseydim şu anda 500 bin kişi virüsten ölmüş olurdu” dediği öne sürüldü.

“SEÇİMLERİ KAZANACAĞIZ”

New York Times’da yer alan “Trump, Özel Kalem Müdürü Mark Meadows’u kovacak” iddiasını reddeden ABD Başkanı Trump, “Ben Meadows’u çok seviyorum. O çok iyi bir iş çıkarıyor.” ifadesini kullandı.

Trump, 3 Kasım’daki ABD Başkanlık seçimleri hakkında da iyimser olduğunu vurgulayarak, “Size gerçeği söyleyeyim, biz bu seçimleri kazanacağız. Bunu belki 2-3 hafta önce söyleyemezdim ama biz kazanacağız” şeklindeki görüşünü de paylaştı.