İflasına Karar Verilen Şeker Piliç’in Bandırma Tesisi Yarı Fiyatına Satılıyor.

2015’te iflasına karar verilen Şeker Piliç’in 30 milyon TL bedelle satışa çıkarılan ancak elde kalan Bandırma’daki tesisi, bu kez 14,3 milyon TL bedelle icradan satışa çıkarıldı.

Bir zamanlar Türkiye‘nin en büyük beyaz et üreticilerinden olan Şeker Piliç‘in 2015’te iflasına karar verilmişti. İflas sonrasında Bandırma‘daki 53 bin metrekarelik dev fabrikası 30 milyon TL bedelle satılığa çıkarmış ancak tesis elde kalmıştı.

İLK SATIŞ GÜNÜ 27 TEMMUZ

Resmi ilanların tek çatı altında toplandığı www.ilan.gov.tr üzerinden, Bandırma 1. İflas Müdürlüğü tarafından verilen ilana göre yeniden satışa çıkarılan fabrika için bu kez belirlenen bedel 14,3 milyon TL oldu. Tesis için ilk satış günü 27 Temmuz olarak belirlendi. İlk ihalede alıcı çıkmaması durumunda ise 3 Eylül‘de ikinci kez ihale yapılacak.

İHALE RAKAMI 7,1 MİLYON LİRADAN BAŞLAYACAK

İcradan satışlar belirlenen bedelin yüzde 50’si üzerinden satışa çıktığından Şeker Piliç’in bu dev tesisi için ihale rakamı 7 milyon 169 bin liradan başlayacak.

Şeker Piliç, 225 civciv ile işe başlamış ancak maddi zorluklardan dolayı 2013 yılında üretimi durdurmuş ve 2015 yılında ise iflas etmişti.