Ekmek 4-5 lira mı olacak? Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, bu yöndeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Abone ol

  • Paylaş

Haberler – DHA 22.11.2021 – 15:08

Fırıncılar Federasyonu'ndan 'Ekmek 4-5 lira olacak' iddialarına yanıt

İlişkili Haberler

Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı'dan corona virüs aşısı olmayanlara ekmek verilmeyeceği açıklamalarına yanıt

Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı’dan corona virüs aşısı olmayanlara ekmek verilmeyeceği açıklamalarına yanıt

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı: Yeni bir fiyat ayarlanması yapılabilir

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı: Yeni bir fiyat ayarlanması yapılabilir

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, yaptığı yazılı açıklamada, “Ekmeğin 4-5 TL olacağı şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

Ekmeğin temel girdilerinde, hissedilir bir yükseliş söz konusu olduğunu belirten Balcı, ”Un fiyatları, maya fiyatları, elektrik, doğalgaz ve su fiyatları her gün değişmektedir” ifadesine yer verdi.

Halil İbrahim Balcı şöyle devam etti:

”Ancak bu demek değildir ki; vatandaşlarımızı ekmeksiz bırakacağız. Tüketicimizin mağdur edilmemesi, esnafımızın daha da büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmaması için mutlaka ama mutlaka gereken yapılacaktır.

”MAKUL SEVİYELERDE GÜNCELLENECEK”

İstişarelerle çözümden yana olduklarını ve bu konuda da kapılarının herkese açık olduğunu kaydeden Balcı, “Yaşanmakta olan bu hassas durumdan vazife çıkarmak isteyenlere karşı ‘dur’ dememiz gerekiyor. Vatandaşımızı umutsuzluğa gark etmeyin lütfen. Dün olduğu gibi bugün de gelen fiyat artışları makul seviyelerde değerlendirilerek, güncellenecektir. Vatandaşımız asla ama asla tedirgin olmasın. Bu vesileyle, federasyonumuzun dışında yapılan açıklamalara da itibar edilmemesini rica ediyorum” dedi.