İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’dan İSPARK açıklaması

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’dan İSPARK açıklaması
Advertisement

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ayda 2-3 milyon lira zarar ettiğini ifade ettiği İSPARK’ta ilk fırsatta yeni bir düzenleme yapacaklarını söyledi. İmamoğlu, “İSPARK niye zarar eder ki?” diye sordu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İmamoğlu, şöyle konuştu:

DİYARBAKIR ZİYARETİ

Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kurucusu. Ben gittiğim her yere simgesel hediyeler götürürüm. O güzel fotoğrafı paylaşmak istedim. O posteri Diyarbakır’da paylaştım.

İSPARK’IN ZARAR ETMESİ

Bütün israflardan kurtulucağız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul’un en zengin kurumu. Bir binaya 2.2 milyon lira kira öder mi? İSPARK’ın haziran ayı 18 milyon liralık zararı var. İSPARK niye zarar etsin? 60 binin üzerinde ücretsiz araç var. Her kurumdan yenileyin, azaltın dedim. Düzenleyeceğiz, elden geçireceğiz. Elden ücret… Burada bir kaçak var. Kredi kartıyla ödeme yapılacak. Verimsiz kullanılan otoparklar var. İSPARK ayda 2-3 milyon lira zarar ediyor. Zam çalışması olacaktır ama şu an için yoktur. Ayrıca İSPARK’ta İstanbul halkına sürprizlerimiz olacak, tabi ki olumlu yönde sürprizler

İŞTEN ÇIKARMA İDDİALARIBen emekçinin korunmasına dikkat eden biriyim. Arkadaşlarım bir çalışma yapıyor. İki seçim arasındaki sürede eleman farkı var. Yeni 2 bin kişiyi işe almışlar. Duyurusu yapılmamış bu adil bir işe alım değil. Her sendikanın başındaki insanla bu konuda konuşurum.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

Sayın Cumhurbaşkanı’nın hangi imada bulunduğunu bilmem. Bir kuruma çıkarılanları işe alacaksa memnun olurum. Milyonlarca işsiz. İmayı yorumluyorum; 2 bin değil, 200 bin kişiyi 2 milyon kişiyi işe alsa sevinirim. Belediye başkanına 18 makam tahsis edilmiş, orada da tasarruf yapacağım. Moraliniz yüksek olsun, her şey çok güzel olacak.

NTV

About The Author

Leave a reply