Elazığ’da 40 yıl oto dönüşüm işi yapıp emekli olan Selami Günaydın, 14 yaşında başladığı mesleğinden kopamayınca hobi olarak aralarında 1970 model otomobillerin de olduğu 50 aracı evinin bahçesine yerleştirdi.
![Bir evde 50 araç, gören şaşırıyor](https://i2.cnnturk.com/i/cnnturk/75/630x0/5d5ab07017aca90778a0f284.jpg)
40 yıldır oto dönüşüm işi yapan 2 çocuk babası Selami Günaydın (54), emekli olduktan sonra işinden bir türlü kopamadı.
![Bir evde 50 araç, gören şaşırıyor](https://i2.cnnturk.com/i/cnnturk/75/630x0/5d5ab07017aca90778a0f289.jpg)
Günaydın, 50 eski aracı Baskil yolu üzerindeki yazlık evinin bahçesine getirdi. Birçoğu çalışır halde olan araçlara gözü gibi bakan Günaydın, onları temizleyip elden geçirerek eski günlerini yad ediyor.
![Bir evde 50 araç, gören şaşırıyor](https://i2.cnnturk.com/i/cnnturk/75/630x0/5d5ab07017aca90778a0f2a9.jpg)
Günaydın, gününün büyük bir bölümünü evin bahçesinde araçları ile geçiriyor. İçinde 1970 yılların gözdesi ’Anadol’lardan da olan koleksiyonluk araçların olduğu bahçeyi görenler ise ilk başta hurdalık zannediyor.
![Bir evde 50 araç, gören şaşırıyor](https://i2.cnnturk.com/i/cnnturk/75/630x0/5d5ab07017aca90778a0f2a3.jpg)
Yazlık evinde bahçe ve araçlarla uğraşan Selami Günaydın, “Buradaki araçların eksikleri olduğu zaman eksiklerini sağlam olanlardan alıyorum. Zaten birçoğu çalışır ve yürür durumda. Severek yapıyorum.
![Bir evde 50 araç, gören şaşırıyor](https://i2.cnnturk.com/i/cnnturk/75/630x0/5d5ab07017aca90778a0f2ad.jpg)
Herkesin bir hobisi var, benim de budur. Ben işimi ve mesleğimi sevmemiş olsam zaten buna girmem. Emekli olmuşum, mesleğimi sevdiğim için yapıyorum, zevk alıyorum.
![Bir evde 50 araç, gören şaşırıyor](https://i2.cnnturk.com/i/cnnturk/75/630x0/5d5ab07017aca90778a0f2b0.jpg)
Yol cadde üzeri olduğu için kimisi gelip ’hurdacı mısın, bana parça ver’, kimisi de gelip ’sen ne iş yapıyorsun’ diyor. Bu beni biraz sıkıyor ama diğer taraftan hoşuma gidiyor, çünkü işim bu” dedi.
![Bir evde 50 araç, gören şaşırıyor](https://i2.cnnturk.com/i/cnnturk/75/630x0/5d5ab07017aca90778a0f2f3.jpg)
Gün boyu araçlarla uğraştığını aktaran Günaydın, “Ben burada kendi kendime tulumumu giyinip arabanın dibine yatıyorum. Kendi kendime burada boya yapmaya çalışıyorum.
![Bir evde 50 araç, gören şaşırıyor](https://i2.cnnturk.com/i/cnnturk/75/630x0/5d5ab07017aca90778a0f2e0.jpg)
Birdenbire kopamıyorum. Bunlar zaten çalışır vaziyette. Altta yerim var. Nasip olursa bunları hizaya alacağım. Bunların yılda bir cilaları, motor bakımlarını yapacağım.
![Bir evde 50 araç, gören şaşırıyor](https://i2.cnnturk.com/i/cnnturk/75/630x0/5d5ab07117aca90778a0f316.jpg)
Çekicim de var zaten, götürüp sanayide burada yapılmayan bakımlarını yaptırıp tekrar buraya getireceğim.
![Bir evde 50 araç, gören şaşırıyor](https://i2.cnnturk.com/i/cnnturk/75/630x0/5d5ab07117aca90778a0f31f.jpg)
2 tane oğlum var, onlar geri dönüşüm işine bakıyorlar. Ben kendimi emekli ettim. Ben işimi ağaç, çiçek gibi şeylere dönüştürdüm.
Son yorumlar