Erdoğan: Aday olamadım diye sırtını dönen AK Partili değildir

Erdoğan: Aday olamadım diye sırtını dönen AK Partili değildir
Advertisement
erdoğan.jpg

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisindeki aday belirleme sürecine değindi. “Yolunu şaşıranı ya ıslah ya tasfiye edeceğiz” diyen Erdoğan, “Aday olmadım diye sırtını dönen AK Partili değildir” ifadelerini kullandı. Erdoğan yarın Bahçeli’yle yapacağı görüşmeye ilişkin, “Seçim ittifakını masaya yatıracağız” dedi. Cumhurbaşkanı, AİHM’in Demirtaş kararına ilişkin, “Bizi bağlamaz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

Bazı akademisyenlerin Gezi eylemleriyle ilgili gözaltına alınmasına yönelik Batı’dan gelen tepkilere yanıt veren Erdoğan, “Türkiye’de bu işlerin finansörü durumunda olanlar var. Bunlar içeri alınınca neden rahatsız oluyorsun?” dedi.

Cumhurbaşkanı, toplantıdan sonra soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı yarın MHP lideri Devlet Bahçeli’yle yapılacak görüşmeye ilişkin, “Seçim ittifakını masaya yatıracağız, tabanların da beklentisi bu” açıklamasını yaptı. Erdoğan AİHM’in Demirtaş kararını, “Bizi bağlamaz. Karşı adımları atacağız” ifadeleriyle değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumartesi günü adayların bir kısmını açıklayabiliriz. Stokçuluk yapanlar bedelini ödeyecek. Faiz düşüşleri devam ediyor, olumlu yansımasını görüyoruz” şeklinde konuştu.

Erdoğan, partisindeki adaylık yarışına da değindi. “Yolunu şaşıranı ya ıslah ya tasfiye edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı “Her kim ki ben aday gösterilmedim diyerek partimize sırtını dönüyor hatta kendine başka mecralar arıyorsa o kişi hiçbir zaman AK Partili olmamış demektir” diye konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Bakanlıklarımızda sistemin henüz tam oturmamış olmasından dolayı bazı sıkıntılar olduğunu ve bürokraside bundan kaynaklı rehavet olduğunu biliyoruz. Bunları en kısa sürede aşacağız. Böyle dönemler imtihan dönemleridir. Başarılı olanlar milletimizin gönlünde yerini alacaktır.

Çevrecilik adına yakıp yıkanlar sokakları ateşe verenler gelip millet bahçelerine bakıp gerçek çevrecilik nedir görsünler. Öyle lafla çevrecilik olmuyor. Gezi olaylarında bu olayları yapanların finansörü konumundaki şu anda cezaevinde olan bu kişiyle iltisaklı birçok malum kişi akademisyenler de var. Bunlar geçenlerde gözaltına alındı. Malum çevreler Batı dünyası açıklamalar yapılıyor. Türkiye’de de bu işlerin finansörü durumunda olanlar var. Bunlar içeri alınınca neden rahatsız oluyorsun?

Dün TürkAkım hattının Karadeniz’den ülkemize ulaşması törenine katıldık. Konuşacaksak bunları konuşalım. Sizin bunlarla hiç alakanız yok mu? Karadeniz’in bir ucundan diğer ucuna böyle bir yatırım gerçekleşiyor. Ülkemize yeni bir doğalgaz imkanı oluyor. Bu gündeminizde değil. Gündemlerinde hala biz Türkiye’yi nasıl karıştırırız bu var. Ülkemizi bölemeyeceksiniz böyle bilin.

Partimiz aday belirlemek  için kesintisiz mesaide. Titiz araştırma, soruşturma ile adayları netleştiriyoruz. Aday tespiti noktasında sık sık bir arata geldik. İlçelere de inmeye başladık.

TÜRKÇE EZAN TARTIŞMASI

Dünyanın kendini 21. yy’nin ikinci yarısına hazırladığı dönemde birilerinin ıslarla 60-70-80’lerin baskı iklimine taşımaya çalışıyor olması manidardır. Yapılmaya çalışılan gericiliktir. Hala tek parti dönemini özleyenlere söylenecek başka ne söz olabilir? Milletimiz tek parti dönemini vicdanında hakettiği yere oturtmuştur.

İstanbul’un su sıkıntısını giderdik. Diğer illerde asırlık ihmalleri gidermek de bize nasip oldu. İzmir’in su sıkıntısını biz giderdik. Adı yasaklarla, yoklukla özdeşleşen bir partinin hala aynı kafada gidiyor olması ülkemizin bir talihsizliğidir. Adımını millet düşmanlarıyla birlikte atanlar artık siyasette hortlayamayacak.

“YOLUNU ŞAŞIRANI YA ISLAH YA TASFİYE EDECEĞİZ”

Doğrudan milletin kendisine hakaret eden CHP kafası 31 Mart’ta hak ettiği dersi bir kez daha sandıkta alacaktır. Türkiye’yi eski karanlık günlerine döndürmek isteyenler kendi karanlıklarında kaybolup gidecekler.  Kaybettikleri mevzileri kazanmak için yeni taktikler üretecek kabiliyeti olmayanlar eski usul yöntemleri tedavüle sokuyor. Gece gündüz çalışacağız. Noksanlarımız varsa tamamlayacağız. Yolunu şaşıranları ya ıslah ya tasfiye edeceğiz.

“ADAY OLMADIM DİYE SIRTINI DÖNEN AK PARTİLİ DEĞİLDİR”

Siyasetin her kademesi bizler için bir hizmet vasıtasıdır. Adaylık mücadelesi de bu hizmeti kimin daha iyi yapacağının yarışıdır. Bir göreve kimi zaman iki kimi zaman 12 kimi zaman çok daha fazla kişi talip oluyor. Aday gösterildiği anda diğer arkadaşlarımız onun arkasında saf tutar. Her kim ki ben aday gösterilmedim diyerek partimize sırtını dönüyor hatta kendine başka mecralar arıyorsa o kişi hiçbir zaman AK Partili olmamış demektir. Her kim ki benim istediğim kişi aday gösterilmedi diye benzer tavırlara giriyorsa zaten yanlış yerdedir.

“ÜZERİNDE ŞAİBE OLAN İKAZ BEKLEMEDEN ÇIKMALI”

Aday olurken 3 dönem orada görev yaparken her şey iyi de aday yapılmadığın zaman neden bozuluyorsun? Bu partide hiç kimsenin ben deme hakkı yoktur. AK Parti biz partisidir. Üzerinde en küçük şaibe olan kimseden ikaz beklemeden bu kapıdan çıkmalıdır. Teşkilat ve adaylar kendilerini gözden geçirmeli. Ölçümüz acaba millet bana nediyor olmalı.”

NTV

About The Author

Leave a reply