ABD polisi FETÖ çiftliğinde

ABD polisi FETÖ çiftliğinde
Advertisement

ABD’nin Pennsylvania eyaletinde Fethullah Gülen’in bulunduğu çiftlikte polis hareketliliği yaşandı. Anadolu Ajansı, bölgedeki görgü tanıklarının ifadesine göre, ABD polisi, olay mahallinde görüldüğü rapor edilen şüphelinin yakalanamadığını bildirdi.

Son dakika haberi! İlk bilgilere göre polis, Gülen’in bulunduğu çiftlikte yaşanan bir olayı soruşturmak için bölgeye gitti. Çiftliğin çevresinde çok sayıda polis aracı görülürken polis helikopterinin de havadan denetim yaptı.

Polis, olay yeri soruşturmasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Pensilvanya Eyalet Polisi Lehighton bölgesi tarafından yapılan “kamuyu bilgilendirme” raporunda, olay mahallinde görüldüğü rapor edilen şüphelinin yakalanamadığı belirtildi.

Açıklamada, “Belirtilen tarih ve saatte polisler, bir silahın ateşlendiği ihbarı üzerine belirtilen adrese intikal etti. Güvenlik görevlisi, (kampın) güvenlik girişinin dışında izinsiz bir kişinin olduğu yöne doğru ateş etmiş. Tanımlanamayan kişi olay yerinden kaçmış. Polis memurları bölgedeki aramalarını tamamladılar ve tanımlanamayan kişiyi bulamadılar. Soruşturma sürüyoR” ifadelerine yer verildi.

Söz konusu şüphelinin tamamen siyah giyinmiş beyaz bir erkek olduğu belirtilen raporda, şüphelinin silahlı olduğuna yönelik bir ifade ise yer almadı.

ABD’nin Pensilvanya eyaletinde bulunan FETÖ kampında sabah saatlerinde meydana geldiği bildirilen bir olayı araştırmak üzere kampın etrafını polisin sardığı belirtilmişti.

NTV

About The Author

Leave a reply