BBC Radio 5 Live programının haber spikeri Rachael Bland geçtiğimiz günlerde, kanser hastalığı nedeniyle “sayılı günlerinin kaldığını” açıklamıştı. BBC’nin son dakika olarak duyurduğu habere göre Bland, bugün 40 yaşında hayatını kaybetti.

Bland, haberi sosyal medya hesabından duyurdu. Kasım 2016’da meme kanseri teşhisi konan sunucu, geçen ay yaptığı açıklamada “zamanla yarıştığını” söylemişti.
Üzücü haberi sosyal medya hesabından duyurmuştu: Ünlü spiker hayatını kaybetti

Kasım 2016’da meme kanseri teşhisi konan sunucu Rachael Bland, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Sayılı günlerim kaldı dostlarım. Bana verdiğiniz destek için hepinize teşekkür ederim” demişti.

Galler doğumlu Rachael Bland, bu yıl Mayıs ayında kanserinin tedavi edilemez boyuta geldiğini, yapılacak klinik taramalardansa umut verici sonuçlar beklediğini duyurmuştu.
Twitter‘dan yaptığı açıklamada Bland, “Efsane Frank S.’nin (Sinatra) sözleriyle, korkarım zaman geldi dostlarım. Hem de aniden. Bana sayılı günlerim kaldığı söylendi. Her şey çok gerçek dışı. Bana verdiğiniz destek için hepinize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

5 / 7
Üzücü haberi sosyal medya hesabından duyurmuştu: Ünlü spiker hayatını kaybetti© Rachael Bland / Twitter

5 yıldan fazla süredir BBC’nin farklı programlarında sunuculuk yapan Bland, geçen ay İngiltere‘de yayımlanan Sunday Telegraph gazetesine “Ölmekten korkmuyorum. Sadece geride bırakacaklarım için endişeleniyorum.” demişti.

Üzücü haberi sosyal medya hesabından duyurmuştu: Ünlü spiker hayatını kaybetti

BBC Türkçe’de yer alan habere göre Bland, bir süredir iki yaşındaki oğlu için bir anı kitabı yazıyordu. “Kansere samimi bir bakış” sloganıyla yayınlanan “Sen, ben ve Büyük K” radyo programının da 3 sunucusundan biri.

Üzücü haberi sosyal medya hesabından duyurmuştu: Ünlü spiker hayatını kaybetti

BBC’nin son dakika olarak duyurduğu habere göre Bland, açıklamasının ertesi günü hayatını kaybetti. Bland, 40 yaşında ve bir çocuk annesiydi.