Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Fransız mevkidaşı ile telefonla görüştü. İki bakan, ABD’nin uygulamalarına karşı birlikte ve işbirliği içinde hareket etme kararı aldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Fransız Finans Bakanı Bruno La Maire ile telefonda görüştü. Bakan Albayrak ile Le Maire’nin görüşmesinde, iki ülke arasındaki ekonomik işbirliği ve ABD’nin Türkiye’ye yönelik yaptırım adımları ele alındı.

İKİ ÜLKE, ABD’YE KARŞI BİRLİKTE HAREKET ETME KARARI

Bakan Albayrak ile Le Maire’nin görüşmesinde, iki ülke arasındaki ekonomik işbirliği ve ABD’nin Türkiye’ye yönelik yaptırım adımları ele alındı. İki bakan ABD’nin söz konusu uygulamalarına karşı birlikte ve işbirliği içerisinde hareket etme kararı aldı.

İKİ BAKAN 27 AĞUSTOS’TA PARİS’TE BİR ARAYA GELECEK

Albayrak, Fransa Cumhurbaşkanıı Sayın Emmanuel Macron ve Le Maire’nin yaptığı Türkiye’ye destek açıklamalarından duyulan memnuniyetini dile getirdi.

İki bakan ülkeleri arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi ve mutabık kalınan hususlarda daha yakın çalışma kararı alırken, ekiplerinin hızlı bir şekilde çalışmaya başlaması ve 27 Ağustos tarihinde Paris’te bir araya gelme konusunda mutabık kaldılar.

 

 

“BİRLİKTE HAREKET ETME KONUSUNDA MUTABIK KALDIK”

Albayrak, görüşme sonrası sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Fransız mevkidaşım Bruno Le maire ile oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik. ABD’nin yaptırım uygulamalarına karşı birlikte hareket etme ve işbirliğimizi güçlendirme konusunda mutabık kaldık.