İYİ Parti’den bir son dakika haberi daha… Meral Akşener’in, tüm ısrarlara rağmen yeniden genel başkanlığa aday olmayacağını açıklamasının ardından bir karar da partinin Başkanlık Divanı’ndan geldi: Akşener yoksa biz de yokuz.

İYİ Parti’de baş döndüren gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Afyon toplantısının ardından bir daha aday olmayacağını belirterek, görevi bıraktığını söyleyen Genel Başkan Meral Akşener, sabah saatlerinde açıklama yaptı: Kararım kesin, aday olmayacağım! Bu açıklamanın ardından Başkanlık Divanı acil olarak toplandı: Tek adayımız var Akşener!

Bu toplantı saatlerdir devam ediyor. Kolay da biteceğe de benzemiyor. Örneğin, Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Haber Türk’te canlı yayına katılacaktı, toplantı sürdüğü için bu programa gelişini iptal etti. Hararetli toplantı sürerken yeni bir ara karar da çıktı ki, bu resmen İYİ Parti Genel Başkanı’na İYİ Parti Başkanlık Divanı’ndan rest gibiydi.

Sadece sozcu.com.tr’nin ulaştığı karar aynen şöyle: İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener kararından dönmeyip aday olmazsa, biz tüm Başkanlık Divanı üyeleri de kendisi gibi görevi bırakacağız. Meral Akşener yoksa biz de yokuz…