İzmir Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen miting öncesi eşi Ülkü İnce ile platforma çıkan Muharrem İnce, ardından “Denizle uyanıp, denizle uyuyan güzel İzmir” sözleriyle meydandakilere seslendi. İnce, sahnenin önünde ve arkasında birer milyon kişi olduğunu, arkadaki bölümde yer alan izleyicilere de seslenmek için platformun arkasındaki panonun indirilmesini istedi.

Panonun indirilememesi üzerine konuşmasına devam eden İnce, izleyicileri önce Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, dün şehit olan Şehit Piyade Onbaşı Çağatay Necati Dinç ve tüm şehitler için 1 dakikalık saygı duruşuna davet etti.

İnce, kampanya süresince 49 günde 105. mitingini düzenlediğini, izleyicilerin cep telefonları aracılığıyla sosyal medyadan canlı yayın yapmasını istedi.

“Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk kez bir seçimin kaybedeni olmayacak, yani benim cumhurbaşkanlığımda 81 milyon kazanacak, kaybeden sadece anket şirketleri olacak.” ifadesini kullanan İnce, şöyle devam etti:

“Tayyip Erdoğan bile kaybetmeyecek, niye kaybetmeyecek… Çünkü benim cumhurbaşkanlığımda dolar, faiz düşecek, enflasyon düşecek, milli gelir artacak. Emekli cumhurbaşkanının maaşı da yükselecek. O da rahat edecek, her iktidarın makbul insanları vardır. Her iktidar kendine yakın insanları makbul insan haline getirmiştir. İlk kez bu seçimden sonra 81 milyon makbul insan olacak, herkes makbul insan olacak. Ve annelere söz veriyorum, AK Partili, CHP’li, İYİ Partili, MHP’li,  HDP’li, Saadet Partili, Demokrat Partili annelere söz veriyorum. Sizin çocuklarınızı iyi eğiteceğiz. Onlara matematik, onlara yabancı dil öğreteceğiz. Onları üniversiteye gittiklerinde FETÖ benzeri tarikatların yurtlarına muhtaç etmeyeceğiz.”

İnce, fabrikaların bacasının tüteceğini, bütün okulların nitelikli hale geleceğini, tarımda dışa bağımlılığın, gelir dağılımı adaletsizliğin sona ereceğini kaydederek, “İhalede rekabet, işe alımda liyakat esas olacak, kimsenin başörtüsüne bakmayacağız. Kimsenin sağcı mı, solcu mu olduğuna bakmayacağız. Şu anda kamuda görevli bürokratlara sesleniyorum. Hiçbiriniz korkmayın, eğer liyakatla geldiyseniz, işinizin ehliyseniz göreve devam edeceksiniz ama eğer kaymakam, valiyseniz ve AK Parti il başkanı gibi çalışıyorsanız sizin hiç şansınız yok hiç.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı olunca yardımları kesmeyeceğini aksine doğum, gebelik, dul maaşı, muhtaç asker ailesi yardımı, şartlı eğitim, öğrenci yardımı, kaymakamlık bursu, yoksullara kira yardımı, engelli bakımı gibi yardımlara temmuz ayında 100’er lira zam yapacağını ifade eden İnce, ekonomiden dış politikaya kadrosunun hazır olduğunu, kadrosunu da yakında açıklayacağını belirtti.

umhurbaşkanı seçildiğinde 48 saat içinde OHAL’i kaldıracağını, Merkez Bankasının bağımsız bir para politikası uygulayacağını, siyasetten arındırılmış bir ekonomi politikasını hayata geçireceğini, PKK ve FETÖ gibi terör örgütleriyle mücadele edeceğini, sporu siyasetten arındıracağını kaydeden Yıldırım, “Bir hafta içinde Suriye ile ilgili çalışmalar ve 100 gün içinde mutlaka Suriye’ye büyükelçi atayacağım ve barış politikalarıyla Türkiye’de barış, bölgede, dünyada barış politikalarıyla 4 milyon Suriyeliyi davulla zurnayla Suriye’ye göndereceğiz.” diye konuştu.

İnce, yargıdaki düzenlemelere hemen başlayacaklarını, özel hayatın gizliliğinin esas alınacağını, 100 gün içinde hiç kimsenin telefonunun dinlenmeyeceğini belirterek, KHK ile işinden uzaklaştırılan ancak hakkında dava açılmayanların işe iade edileceğini, kapatılan askeri okulların açılacağını ifade etti