UBER’in İstanbul’da çok büyük bir hamleye hazırlandığını belirten Habertürk yazarı Fatih Altaylı, “UBER, oldukça yüksek bir ücret karşılığında 3. Havalimanı’nın taksi hizmetlerini alıyor” dedi.

 

Fatih Altaylı‘nın bugünkü yazısında Uber’in Türkiye‘ye geliş öyküsüyle ilgili edindiği bilgileri kaleme alan Altaylı’nın, “3’üncü havalimanında taksi olmayacak mı?” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle: UBER, İstanbul‘da çok büyük bir hamleye hazırlanıyor. 3’üncü havalimanının işletmecisi şirketle ya anlaşmışlar ya da anlaşmanın eli kulağında.

“TURİSTİN KAZIKLANMA ENDİŞESİ YOK”

Uber, oldukça yüksek bir ücret karşılığında 3’üncü havalimanının “taksi hizmetleri”ni alıyor. Bana verilen bilgiye göre, 3’üncü havalimanının geliş terminalinde taksi olmayacak.

Taşıma hizmetini tamamen Uber yapacak. Yani havalimanına taksiyle gidebileceksiniz.

Ancak gelen yolcular için taksi yok, taksi durağı yok. Sadece Uber olacak. Uçaktan cep telefonunuzdaki aplikasyonla Uber’i çağıracaksınız ve sizi bekleyen bir UBER terminalden çıktığınız zaman karşınızda olacak.

Müşteri açısından olumlu bir gelişme, iyi bir hizmet. Yakın mesafe tartışması yok, turistin kazıklanma endişesi yok.

Ama yasal altyapı da yok tabii. Fakat iş bu kadar ciddiye bindiyse, pek yakında Uber ve benzeri hizmetler için bir yasal altyapı da olacaktır.

Gidişat onu gösteriyor.”