Otokar’dan yapılan açıklamaya göre, Şili’nin başkenti Santiago’da düzenlenen ve 8 Nisan’a kadar sürecek olan fuarda Otokar, kullanıcıları, kendi tasarımı ve üretimi olan zırhlı araçlarının yanı sıra kule sistemleri hakkında bilgilendirecek.
HEDEF LATİN AMERİKA

Açıklamada görüşlerine yer verilen Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, Otokar tasarımı ve üretimi askeri araçların 5 kıtada aktif görev yaptığını belirterek, “Savunma sanayi alanında Latin Amerika bölgesi hedef pazarlarımız arasında yer alıyor. Bölgenin önemli fuarları arasında yer alan FIDAE 2018’i mevcut kullanıcılarımızla bir araya gelmek ve potansiyel kullanıcılar ile iş birlikleri geliştirerek Latin Amerika pazarında varlığımızı artırmamız için iyi bir fırsat olarak değerlendiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Şili başta olmak üzere Arjantin, Brezilya, Kolombiya ve Peru gibi bölge ülkelerine Otokar’ı, kabiliyetlerini ve geniş ürün ailelerini tanıtacaklarını bildiren Görgüç, “Halihazırda bu bölgede başarıyla hizmet veren araçlarımız, bize bölgenin ihtiyaçlarına cevap verme anlamında önemli bir bilgi birikimi ve deneyim kazandırdı. Bu pazardaki kullanıcıların beklentilerini karşılama konusundaki en büyük referansımız, bu bilgi birikimimiz olacak.” değerlendirmesinde bulundu.
TEHDİTLERE KARŞI GENİŞ ÜRÜN GAMI

Görgüç, Otokar’ın dünya çapında toplam 30 binden fazla askeri aracının 50’den fazla kullanıcının envanterinde yer aldığını, 55’inci yılını kutlayan Otokar’ın, günümüz ve gelecek tehditlerine yönelik geliştirdiği ve ürettiği geniş ürün gamı ile global bir marka konumuna ulaştığını kaydetti.

Savunma sanayisinde kara sistemleri alanında her türlü ihtiyaca cevap verebilecek geniş ürün yelpazesi ile modern ordulara farklı konfigürasyonlarda donanımlar sunabildiklerini belirten Görgüç, “Altay Türk Milli Ana Muharebe Tankı Dönem 1 Projesi’nin ana yüklenicisi olan Otokar, aynı zamanda tescilli NATO ve Birleşmiş Milletler tedarikçisi konumunda.